Kalev Jahtklubi on mitmes mõttes eriline, meie klubihoone on püstitatud spordiühingu Kalev ajaloolise seltsimaja müüridele ja meie klubiliikmed kannavad edasi kalevlaste isamaalisi aateid.

Erinevalt enamusest maailma jahtklubidest on meil akvatooriumit vähem kui klubile kuuluvat maismaad ja võistluspurjetajaid rohkem kui lõbupurjetajaid. Protsentuaalselt võib vist julgelt välja öelda, et KJK liikmetest ca 80% võistleb erinevatel klubivõistlustel ja muudel regattidel ning umbes kolmandik alustest lööb igal suvel kaasa ka rahvusvahelistel regattidel ning teravaim tipp on mõistagi kohal kõikvõimalikel tiitlivõistlustel.

Läbi aegade aga on kalevlased osanud lugu pidada ja nautida ka lõbupurjetamist, kus eesmärgiks on avastada uusi randu ja sadamaid, leida looduskauneid kohti ja veeta mõnusalt aega heas seltskonnas. Aastakümneid piirdus klubiliikmete sihtide seadmine koduvetega, populaarsed randumiskohad olid Viinistu ja Pedassaare, viimasesse plaaniti kunagi isegi suurejoonelise jahtklubi suvekodu rajamist. Muidugi võeti ette ka retki Haapsalusse, Pärnusse ja Kuressaarde (tollal Kingisseppa). Tänapäeval on meie huvipurjetajad seilanud üle Atlandi ookeani (Bossanova) ja teinud ringi peale maakerale (Temptation III, Martha). Retked Läänemere sadamatesse on muutunud aga suisa igapäevaseks. Eskaadrisõidud Soome sõprusklubide purjetajatega on samuti toredaks traditsiooniks kujunenud.

Huvipurjetamise võlu seisneb võimaluses viia oma ujuv suvekodu sujuvalt erinevatesse kaunitesse sadamatesse ja randadesse sobivates ilmaoludes ja kiirustamata, nautides nii jahipardal kui kaldal enda valitud head seltskonda, miljööd ja gurmeed. Jahi kambüüsis valminud pannkoogid või pasta maitsevad kordades paremini mistahes maisest hõrgutisest, päikesetõus hommikuses roolivahis, õhtune päikeseloojang koos tassi kuuma kohviga või avamerel jahi kohal kummuv tähistaevas mõjuvad unenäoliselt ja teadmine ees ootavast uuest sadamast toidab värskendavalt vaimu.