Täna sai Pirital avapaugu MARINEPOOL – Kalevi Jahtklubi Kolmapäevaregati seeriavõistlus. Kuues erinevas arvestusgrupis osales kokku 47 paati. Lisaks kahele ORC grupile ja kahele LYS grupile peetakse sel aastal eraldi arvestust FOLKBOOT ja DRAAKON klassides.

Vaikse tuule tõttu lükati AP lipuga starte edasi ja lõpuks läänest 3 meetrit sekundis puhuma hakanud tuul lubas peaaegu tunni jagu hiljem  kõik stardid siiski ära teha. Suuremate paatidega esimesed kolm gruppi pidid purjetama kaks ringi ligi miili kaugusel stardiliinist asuva poi ja stardiliini märgi vahel. Ülejäänud kolm gruppi, kus võistlevad väiksemad paadid, purjetasid samade märkide vahel ühe ringi.

Marinepool-Kalevi Jahtklubi kolmapäevaregatt – 08.05.2019 – foto Gerli Tooming

ORC I grupp sai tunnise sõidu ja tulemused LOW koefitsenti kasutades. ORC II grupi ca pooleteise tunnise sõidu ajal keeras tuul tugevalt ja nende tulemused arvutati Coastal/Long Distance koefitsendiga. LYS I grupis finišeeris ainult üks paat ja purjetamisjuhistes punktis 12 märgitud kontrollaeg, mis suvisel ajal on 22.00, lõpetas kogu grupi sõidu.

Marinepool – Kalevi Jahtklubi kolmapäevaregatt 08.05.2019 – foto Gerli Tooming

Tänase sõidu võitjaid autasustatakse koos järgmise sõidu võitjatega Kalevi Jahtklubi lipuväljakul.