Kalevi Purjespordikool loodi 1977.a kevadel. Spordikoolis toimub õppetöö aastaringselt.

Maist kuni oktoobrini toimuvad purjetamistreeningud ja võistlused. Suvehooajale järgneb oktoobris vaheaeg ja siis algab üldfüüsilise ettevalmistuse aeg, kus tegeletakse põhiliselt ujumise, pallimängude ja talialadega.

2017. aastal õpib spordikoolis ligi 60 last vanuses 8-19 aastat. Kooliga saab liituda aastaringselt.
Spordikoolis purjetavad lapsed sõltuvalt vanusest ja oskustest erinevates paadiklassides: Optimist, Zoom8, Laser 4,7, Laser Radial, Laser Standard, RS Feva ja 29er. Kõikides nendes paadiklassides kuuluvad spordikooli õpilased ka Eesti paremiku hulka ja osalevad paljudel võistlustel kodu- ja välismaal. Igal suvel korraldame Optimistidel purjetajatele nädalase treeninglaagri Saadjärvel.

Lapsed, kes ei ole huvitatud võistlemisest, treenivad väiksema koormusega, kui võistlevad lapsed. Spordikooli tuntumateks õpilasteks on kahekordsed olümpiamedalimehed vennad Tõnu ja Toomas Tõniste ning viimaste aastate Eesti parim purjetaja Deniss Karpak, kes on kaheksakordne Eesti Meister, Euroopa Meister, Maailma Meistrivõistluste pronks, ning kes esindab Eestit 2016.a. Olümpiamängudel Rio de Janeiros.

Jälgi meid Facebookis !

ESS Kalev Jahtklubi Purjespordikooli toetavad:

Auto Forte LHV logo revalcafe
Otterbox logo Tallinnimages OneSails_web

autoforte_logo Buss_2014_veeb