18.-19. mail toimus Pirital Kalevi Jahtklubi Avamerepurjetamise Karikasarja SEIKO CUP  sarja  E4 Karikavõistlus, kus osales 36 jahti Eestist ja Soomest. Kaks sportlikku ja suviste ilmadega purjetamispäeva Tallinna lahel möödusid treenides manöövreid ja taktikaid lühiraja tingimustes. Kaheteistkümnendat korda toimunud E4 Karikavõistlus on teist aastat osavõistluseks Soome-Eesti avamerepurjetamise sarjale FINEST Offshore Series, kus omavahelise paremusjärjestuse selgitavad ORC klassi Eesti ja Soome jahid. Lisaks ORC klassile osalesid regatil ka ESTLYS, Folkboot ja Draakon klasside jahid.

SEIKO CUP 2019 - E4 karikavõistlus lühirajal purjetamises - 18.-19.05.2019 - foto gerli Tooming

SEIKO CUP 2019 – E4 karikavõistlus lühirajal purjetamises – 18.-19.05.2019 – foto Gerli Tooming

Esimene päev möödus 10-20 sõlme puhunud tuulega, kuid teine päev purjetati palju nõrgema ja väga keerutava tuulega. Tuul muutus pühapäeva pärastlõunal isegi  nii nõrgaks, et peavõistlusjuht Andres Talts pidi katkestama viimase võistlussõidu ORC I ja II gruppidele. LYS, Folkboot ja Draakon klasside jahid said oma tulemustesse maksimumarvu sõite, mis plaanis oli – 7.

Võistlus oli eriti pingeline ORC klassides, kus ORC I grupis (10 osalevat jahti) napsas 7 punktiga regativõidu Sven Nuutmanni tiim Postimees Sailing Team (One Off by Cossutti) vaid 0,5-punktilise eduga teise koha saanud Aivar Tuulbergi Katariina II (Arcona 340) meeskonna ees. Juba laupäeval näitasid mõlemad jahid võrdselt head käiku ja minekut ning punktiseis kahe meeskonna vahel oli väga pingeline. 2016.a Euroopa Meister Katariina II juhtis regatti esimese võistluspäeva järel võrdse arvu punktidega, kuid teise päeva esimeses sõidus saadud stardikaristus tegi liidrikoha hoidmise keerulisemaks. Veel oli võimalus punktiseisu muutuseks seitsmendas sõidus, kuid see tuli tuule vaikimise tõttu võistluskomiteel katkestada. ORC I grupi poodiumi kolmanda astme täitis Mercedes-Benz EQ tiim (X-41) Soomest Jani Lehtiga roolis, neile kokku 20 punkti.

ORC II grupis (7 osalevat tiimi) läks kõrgeim poodiumikoht Vesikaare jahile, mille roolis Tanel Tamm. Esimese päeva lõpetas Vesikaar kolme sõiduvõiduga ja nende edu teisel kohal olnud Matilda 3 (First 34.7) ees oli kolm punkti. Teine päev muutis edetabelit, kuna parema käigu sai Jazz (First 34.7) Viljar Sepaga roolis, skoorides sõiduvõidu ja teise koha. Nii lõppes regatt Vesikaare ja Jazzi jaoks võrdse arvu  kümne punktiga, kuid rohkem esikohti andis poodiumi kõrgeima astme Vesikaarele. Matilda 3 Koit Pautsiga rooliga tuli ORC II grupi kolmandaks 12 punktiga.

ESTLYS 1 grupis võttis neli esikohta seitsmest Jaan Tiidemanni Mia (Gr. Surprise)skoorides kokku 10 punkti. Targo Rausi roolimisel Berta (Elan 380) meeskond sai kokku 15 punkti ja teise koha poodiumil. Kolmanda poodiumiastme täitis Vesileenu (Polaris) tiim Imre Marmoriga roolis skoorides 16 punkti.

ESTLYS 2 grupis oli seekord vaid kaks osavõtvat meeskonda ja siin jagasid paremusjärjestuse Margus Melsase Bella (Bellona 23) ja Raido Nottoni Edelweiss (Fenix) Bella kasuks.

Sel aastal suuremaks kasvanud Draakon klass sai omaette võistlusgrupi ja klassisõitu sõites tegi viie jahi hulgas tugevaima soorituse Aleksandr Karboinovi meeskond jahil Karina, skoorides kokku 7 punkti. Teise koha 14 punktiga sai jaht Leevike, mille roolis Viktoria Farber ning kolmanda koha medalid riputati kaela Aleksei Zigadlo tiimile jahil Sparwen (18 punkti).

Folkboot klassis osales kokku kuus jahti ja siin tegi kõige stabiilsema esituse Tiit Riisalo meeskond võttes neli sõiduvõitu seitsmest ja kokku 8 punkti. Teise koha saanud Tee Chee Peeter Välkmanniga roolis skooris 12 punkti ja kolmandana regati lõpetanud Linda Pertti Neeroga roolis sai 17 punkti.

Kalevi Jahtklubi Avamerepurjetamise Karikasarja SEIKO CUP toetavad Balti Kella AS ja Hea Vesi.

Tekst: Piret Salmistu

Tulemused: ORC I  |  ORC II  | ESTLYS; Draakona ja Folkboot

Kõik tulemused

Pildigalerii – Gerli Tooming

Postimees Sport – Tihedas konkurentsis purjetati nädalavahetusel traditsiooniline E4 Karikavõistlus